Zło publiczne staje się normą. My, posłowie, zobowiązani jesteśmy ślubowaniem, które składamy przed każdą kadencją, by bronić wartości demokratycznych, by bronić wartości konstytucyjnych. To jest nasz elementarz. Konstytucja, która jest dzisiaj księgą świętą, jest podeptana, jest zdegradowana. Jest niszczona z dnia na dzień.

Spacer w obronie Konstytucji RP

Mamy obywatelski obowiązek walczyć ze złem publicznym, które dziś niestety jest normą. Polskie społeczeństwo w sposób mądry i odpowiedzialny przeżywa epidemię, walczy z nią. Jest zdyscyplinowane. Ma swoje wartości, którym hołduję, które wyznaję. Jestem z naszym społeczeństwem i nie godzę się na to, byśmy oddali dzisiaj pole tym, którzy lekceważą naszą godność. Jeśli opozycja demokratyczna nie będzie dziś wspólnie myślała, wspólnie działała, utracimy demokrację na wiele lat.

Opublikowany przez Krzysztofa Mieszkowskiego Sobota, 9 maja 2020

Dzisiaj, w środku epidemii, kiedy ludzie tracą swój biznes, kiedy artyści nie mogą wyjść na scenę, kiedy pozamykane są galerie i muzea, kiedy nasze życie jest w zaniku społecznym, musimy walczyć o prawo do obywatelskości.
Musimy walczyć o wolność.

Musimy walczyć o prawo do demokracji, ponieważ dzisiaj głównym zagrożeniem dla Rzeczypospolitej jest utrata demokracji.

Dzisiejsze głosowanie w Sejmie udowodniło, że Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin, ludzie, którzy wyznają wartości autorytarne, chcą tę demokrację poświęcić dla swoich karier, dla swoich nienawiści politycznej, dla swojego zła politycznego.

Musimy dzisiaj z tym walczyć!

Konstytucja, spacer

Zło publiczne staje się normą. My, posłowie, zobowiązani jesteśmy ślubowaniem, które składamy przed każdą kadencją, by bronić wartości demokratycznych, by bronić wartości konstytucyjnych. To jest nasz elementarz. Konstytucja, która jest dzisiaj księgą świętą, jest podeptana, jest zdegradowana. Jest niszczona z dnia na dzień. Dzisiaj, w środku eidemii, kiedy ludzie tracą swój biznes, kiedy artyści nie mogą wyjść na scenę, kiedy pozamykane są galerie i muzea, kiedy nasze życie jest w zaniku społecznym, musimy walczyć o prawo do obywatelskości. Musimy walczyć o wolność. Musimy walczyć o prawo do demokracji, ponieważ dzisiaj głównym zagrożeniem dla Rzeczypospolitej jest utrata demokracji. Dzisiejsze głosowanie w Sejmie udowodniło, że Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin, ludzie, którzy wyznają wartości autorytarne, chcą tę demokrację poświęcić dla swoich karier, dla swoich nienawiści politycznej, dla swojego zła politycznego.Musimy dzisiaj z tym walczyć!

Opublikowany przez Krzysztofa Mieszkowskiego Czwartek, 7 maja 2020