Politycy Nowoczesnej, Zielonych, Inicjatywy Polskiej i Platformy Obywatelskiej za Rafałem Trzaskowskim

Rafał Trzaskowski naszym kandydatem na Prezydenta RP. „Potrzebujemy nowej solidarności i rzeczywistego dialogu, który nie wyklucza” – komentował poseł Krzysztof Mieszkowski 5 czerwca podczas konferencji prasowej na wrocławskim rynku. Trwa zbiórka podpisów pod listą poparcia kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. O solidarność, dialog i nową jakość polskiej polityki zabiega Mieszkowski, zbierając podpisy na wrocławskim ulicach. Zbierają je działacze KO i Nowoczesnej na całym Dolnym Śląsku.

O tysiącach zebranych głosów we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku mówili działacze Koalicji Obywatelskiej w piątek przed wrocławskim ratuszem. Jak zgodnie twierdzą, pozytywny społeczny zryw i siłę obywatelskiej aktywności widać nie tylko we Wrocławiu, ale też mniejszych dolnośląskich miejscowościach. Zdaniem posła Krzysztofa Mieszkowskiego z Nowoczesnej czas na społeczno-polityczne przesilenie.

Polki i Polacy chcą zmian – Rafał Trzaskowski

„Chcemy nowej solidarności, rzeczywistego dialogu społecznego, chcemy dialogu, który nie będzie wykluczał. Polska jest wspólny domem. Dość podziałów i polaryzacji, idziemy razem z Rafałem Trzaskowskim, żeby zbudować nową rzeczywistość, nową solidarność” – mówi.

Wolność od cenzury, którą gwarantuje Prezydent Rafał Trzaskowski

Mieszkowski nawiązał do obecnej polityki PiS, która uderza w wolność sztuki i uczelni wyższych, dyskryminuje i nie słucha obywatelek i obywateli:

– „Mamy dość cenzury w polskiej kulturze, w sztuce, mamy dość ingerencji w autonomię uczelni wyższych, mamy dość wulgarnego, prymitywnego języka, którym posługuje się Prawo i Sprawiedliwość”.

Parlamentarzysta odwołał się tym samym do aktualnych wydarzeń – cenzury notowania Listy Przebojów Radiowej Trójki z utworem Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” na pierwszym miejscu, wielogodzinnych przesłuchań studentek i studentów Uniwersytetu Śląskiego z udziałem przedstawiciela Ordo Iuris ws. złożonej przez nich skargi na dr hab. Ewę Budzyńską, która podczas zajęć szerzyła m.in. treści homofobiczne i rasistowskie oraz skandalicznego zachowania posła Jarosława Kaczyńskiego. Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu skierował on do parlamentarzystów opozycji sformułowanie: „Takiej hołoty chamskiej to jeszcze nikt nie widział”.

Na takie wydarzenia, jak twierdzi Mieszkowski, nie ma miejsca w naszej polskiej rzeczywistości:

– „Rafał Trzaskowski przychodzi z nową jakością kulturalną, językową polityczną. Czas na nową solidarność i rzeczywisty dialog, bez wykluczeń. Chcemy szacunku i tolerancji, niedyskryminacji, wolności sztuki, kultury. Dbałości o prawa kobiet, dbałości o klimat i adaptację do jego szybkich zmian. Chcemy nowej solidarności”.

Poparcie dla Rafała Trzaskowskiego na briefingu pod wrocławskimi sukiennicami

Podpisy dla Rafała Trzaskowskiego na Prezydenta RP – Wrocław

Od 4 czerwca trwa zbiórka podpisów pod listą poparcia kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Każdego dnia we Wrocławiu i na całym Dolnym Śląsku podpisy zbierają działacze i działaczki KO i Nowoczesnej. Listy poparcia do wypełnienia można też pobrać w Biurze Posła Krzysztofa Mieszkowskiego.

3 czerwca Marszałkini Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła termin wyborów prezydenckich. Odbędą się one 28 czerwca. Głosowanie odbędzie się metodą mieszaną – w lokalach wyborczych i korespondencyjnie.

Mieszkowski, Zawada, Uhle, Niezgodzka i Młodzi Nowocześni zbierają podpisy la Rafała Trzaskowskiego
W sobotę bardzo udana zbiórka podpisów pod wrocławską Halą Targową

Zobacz więcej na facebooku!

Zobacz więcej aktualności!