„Dziś PiS mówi, co jest dobre, a co złe w polskiej sztuce. To karygodne” – komentował w programie Newsroom portalu wp.pl poseł Krzysztof Mieszkowski unieważnienie 1998. notowania Listy Przebojów radiowej Trójki. – „Nie chcemy w Polsce autorytarnego państwa wyznaniowego. Nie damy sobie zmieniać życia”.

Zdaniem posła Mieszkowskiego zniknięcie cotygodniowego notowania, które wygrał Kazik utworem „Twój ból jest lepszy niż mój” z internetowej Trójki może być momentem przełomowym:

„Mam nadzieję, że to jest ten moment, kiedy uświadomimy sobie, że chcą nam zmienić styl życia w Polsce. Dojście do władzy PiS i cała filozofia Jarosława Kaczyńskiego opierają się na resentymencie, zemście. Dziś prowadzą one do cenzury. To gnębienie ludzi, instytucji, demokracji”.

Po unieważnieniu 1998. notowania Listy Przebojów, w którym wygrał utwór Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” z rozgłośnią radiowej Trójki rozstał się Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Hirek Wrona, Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska oraz m.in. Piotr Metz, Piotr Kaczkowski. Od stacji odcięło się również wielu muzyków, m.in. Kasia Nosowska.

Utwór Kazika odnosi się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia, gdy był on zamknięty dla wszystkich odwiedzających z powodu koronawirusa.