Krzysztof Mieszkowski przeciwko cenzurze

Timothy Snyder w drugiej lekcji o tyranii napisał, że trzeba bronić swoich instytucji demokratycznych. Są naszym niezbywalnym prawem. Chronią nas i nasze państwo przed utratą demokracji.

Demokratyczny musi być także Parlament RP, w którym prawo do wolności słowa jest ograniczane przez Panią Marszałek, Elżbietę Witek. Prawo do wolności słowa mają także dziennikarze w Programie III Polskiego Radia. Cenzurowanie Listy Przebojów jest czymś nieprawdopodobnym. Jednak dla PiS nawet Lista Przebojów, program neutralny politycznie, jest problemem.

Wolność słowa w Parlamencie, w mediach i w życiu

Timothy Snyder w „Drugiej lekcji o tyranii” napisał, że trzeba bronić swoich instytucji demokratycznych. Są naszym niezbywalnym prawem. Chronią nas i nasze państwo przed utratą demokracji.Demokratyczny musi być także Parlament RP, w którym prawo do wolności słowa jest ograniczane przez Panią Marszałek, Elżbietę Witek. Prawo do wolności słowa mają także dziennikarze w Programie III Polskiego Radia. Cenzurowanie Listy Przebojów jest czymś nieprawdopodobnym. Jednak dla PiS nawet Lista Przebojów, program neutralny politycznie, jest problemem. Dlatego my, obywatelki i obywatele, musimy tych instytucji bronić. Jest to nasz wewnętrzny nakaz moralny. Nasz nakaz demokratyczny. Nasza demokratyczna powinność. Jeśli nie obronimy demokratycznych instytucji, nie obronimy także siebie, rodziny oraz wszystkich tych, którzy myślą dziś o tym, by normalnie żyć. Stojąc w obliczu walki o wolność, stoimy także w obliczu walki o nasz styl życia. Aby to osiągnąć, musimy mieć świadomość, że nie cenzura i paski nienawiści w telewizji publicznej, a prawda, odpowiedzialność, prawo do wolności twórczej i wolność słowa to podstawowe kategorie, które kształtują naszą polityczną i demokratyczną wyobraźnię.

Opublikowany przez Krzysztofa Mieszkowskiego Piątek, 22 maja 2020

Dlatego my, obywatelki i obywatele, musimy tych instytucji bronić.
Jest to nasz wewnętrzny nakaz moralny.


Nasz nakaz demokratyczny.
Nasza demokratyczna powinność.

Stojąc w obliczu walki o wolność, stoimy także w obliczu walki o nasz styl życia. Ale żebyśmy mogli to osiągnąć, musimy mieć świadomość, że nie cenzura i paski nienawiści w telewizji publicznej, a prawda, odpowiedzialność, prawo do wolności twórczej i wolność słowa to podstawowe kategorie, które kształtują naszą polityczną i demokratyczną wyobraźnię.

Jeśli nie obronimy demokratycznych instytucji, nie obronimy także siebie, rodziny oraz wszystkich tych, którzy myślą dziś o tym, by normalnie żyć.

Zobacz więcej aktualności!

Zobacz profil na facebooku!