W Sejmie trwa procedowanie projektu ustawy „Zakaz aborcji”, która ma ograniczyć Polkom prawo do aborcji. Dziś po południu podczas drugiego dnia X posiedzenia Sejmu zostanie ona poddana pod głosowanie parlamentarzystek i parlamentarzystów. Przeciwko nowelizacji strajkują Polki i Polacy, sytuację komentują artystki i artyści.

Prace polskich artystek i artystów to mocna i esencjonalna reakcja na próbę ograniczenia praw aborcyjnych w Polsce. Julia Mirny, Michał Loba, Aleksandra Birch, Bartosz Kosowski, Beata Śliwińska i inni tworzący wyraziście komentują obecną sytuację społeczno-gospodarczą w Polsce.

„Strajk kobiet trwa również dzięki ich sztuce. Za to dziękuję” – mówi poseł Krzysztof Mieszkowski – „Kobiety, jesteśmy z wami” – dodaje.

W środę 15 kwietnia wieczorem odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy antyaborcyjnej „Zatrzymaj aborcję”. Projekt zakłada wykreślenie z ustawy możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Dziś zostanie on poddany pod głosowanie.

Strajk Kobiet – Nie składamy parasolek!

Nie zgadzam się z ograniczaniem praw kobiet w Polsce! Będę głosował przeciwko tej restrykcyjnej ustawie.Prawa kobiet w Polsce są łamane.Prawa kobiet w Polsce trzeba respektować, podobnie jak w innych krajach europejskich.Popieram strajk kobiet!#StrajkKobiet #NieSkładamyParasolek #PiekłoKobiet #PolskiePiekło

Opublikowany przez Krzysztofa Mieszkowskiego Wtorek, 14 kwietnia 2020